تزریق ژل به واژن و روش انجام

تزریق ژل به واژن چگونه انجام می‌شود؟ ناحیه واژن در بسیاری از افراد با بالا رفتن سن، دچار افتادگی، پیری پوست و چین و چروک شده و زیبایی خود را از دست خواهد داد. همچنین ممکن است به دلیل زایمان طبیعی، یائسگی، لاغری و کاهش وزن، انجام ورزش هایی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری و …، اندام تناسلی نیز کوچک، شل و لاغر شده و یا به دلیل عوامل ارثی و ژنتیکی، لابیاهای واژن به شکل نامتقارن، و یا لاغر و کم حجم به نظر برسند. در این گونه موارد و یا هنگامی که فرد حتی در سنین جوانی، از حجم و یا زیبایی ناحیه واژن خود، رضایت بالایی ندارد، می تواند با تزریق ژل به واژن، لابیاهای پر حجم و سفت تری داشته باشد و یا آسیب ها و نواقص موجود در این ناحیه را به طور کامل برطرف و اصلاح کند.

روش انجام تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن، یک روش کم تهاجمی بوده که به طور سرپایی و در مطب انجام می شود. برای تزریق ژل به واژن در ابتدا بی حسی موضعی انجام شده و سپس به کمک یک سرنگ و یا لوله کانولا، تزریق ژل صورت می گیرد. تزریق ژل به واژن که در یک جلسه و به مدت 30 دقیقه انجام خواهد شد، کاملا بدون درد است و پس از تزریق نیز، نیازی به بستری شدن نداشته و می توانید پس از تزریق، به راحتی به کارهای روزمره خود بپردازید.

انجام تزریق ژل به واژن

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به واژن

 • وجود چین و چروک در ناحیه واژن
 • افتادگی و پیری پوست در ناحیه واژن با بالا رفتن سن
 • کوچک و کم حجم شدن واژن پس از لاغری و کاهش وزن
 • نامتقارن بودن لابیاهای واژن به دلیل عوامل ارثی و ژنتیکی
 • نارضایتی از حجم و یا زیبایی ناحیه واژن حتی در سنین جوانی
 • تمایل به داشتن لابیاهای پر حجم و سفت تر
 • اصلاح کامل آسیب ها و نواقص موجود در ناحیه واژن
 • لاغر و یا شل شدگی واژن پس از زایمان طبیعی، یائسگی، انجام ورزش هایی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری و …
 • اگر دارای بیماری هایی نظیر زگیل تناسلی یا عفونت واژن هستید، حتما تا انتهای دوره درمان صبور باشید و سپس برای تزریق ژل به واژن اقدام کنید.
مشاوره آنلاین با بهترین دکتر زنان رشت

تزریق ژل (هیالورونیک اسید) به واژن یکی از روش های جوانسازی و حجم دهی واژن و ناحیه تناسلی بوده که با تزریق فیلر یا ژل به کمک سرنگ به ناحیه لابیاها، موجب بزرگ شدن لب های بیرونی واژن و یا همان لابیاماژور خواهد شد. تزریق ژل به واژن، افزون بر زیبایی دوباره واژن، اعتماد به نفس از دست رفته افراد در اثر کم حجم بودن و یا وجود چین و چروک در ناحیه واژن را به آنان بازگردانده و به آن ها کمک می کند تا همانند قبل، از رابطه جنسی خود لذت ببرند.

مزایای تزریق ژل به واژن

 • رفع تیرگی ناحیه تناسلی
 • محافظت از ضربه و فشار در ناحیه
 • بهتر شدن شکل ظاهری و تقارن لابیاماژور
 • افزایش اعتماد بنفس و میل جنسی خانم ها
 • درمان سریع و فوری برای حجیم کردن لابیاها
 • جایگزین عالی برای روش های جراحی تهاجمی
 • بسته شدن دهانه ورودی واژن و تنگی ناحیه و رفع بیرون زدگی لابیا مینور
مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن

عوارض تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن، همان طور که گفته شد، یک روش کم تهاجمی بوده و به همین دلیل، عموما عارضه جدی و خاصی در پی نخواهد داشت؛ اما برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب و رضایت بخش، باید به دکتر متخصص زنان با تجربه و ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

تزریق ژل به واژن همچنین، یک روش بدون درد بوده اما ممکن است تورم و کبودی خفیفی در ناحیه تزریق ایجاد کند که موقت بوده و جای نگرانی نخواهد داشت. گاهی نیز ممکن است، شخص به مواد به کار رفته در ژل، آلرژی و حساسیت داشته و از خود واکنش نشان دهد.

این مشکل نیز با مراجعه به یک متخصص زنان مجرب، قابل برطرف شدن بوده و باز هم، نگرانی برای شما ایجاد نخواهد کرد. چرا که یک پزشک متخصص و زبردست، ابتدا مقدار بسیار کمی از ژل مورد استفاده را بر روی بدن فردتزریق کرده و در صورتی که مطمئن شود، بدن فرد به مواد داخلی آن ژل، حساسیت نداشته و پس از تزریق نمونه، جواب مطلوبی حاصل شده است، قادر خواهد بود تا از ژل مورد نظر برای حجم دهی نقاط مختلف بدن، به راحتی استفاده کند.

همچنین در صورت بروز حساسیت، پزشک متوجه عامل حساست شده و با تغییر نوع ژل مورد استفاده، این مشکل را به سادگی برطرف خواهد کرد.

روش انجام تزریق ژل به واژن

ماندگاری تزریق ژل به واژن

 ماندگاری تزریق ژل به واژن، بستگی به جنس ژل مورد استفاده داشته و از ۶ تا ۱۲ ماه متغیر است. پس از این مدت می توانید تزریق فیلر را تکرار کنید.

آیا تزریق ژل به واژن، باعث افزایش لذت جنسی می شود؟

تزریق ژل به نقطه جی و یا همان G -spot، سبب بزرگ تر شدن اندازه و افزایش سطح نقطه جی شده که موجب افزایش میزان دسترسی و تحریک پذیری این نقطه خواهد شد. نقطه جی (G -spot) که نقش مهمی در به ارگاسم رسیدن زنان دارد، از حساسیت بالایی برخوردار بوده و تزریق ژل به این ناحیه، می تواند افزون بر ظاهر زیباتر و افزایش اعتماد به نفس فرد، ارگاسم بعضی از زنان را نیز افزایش داده و کمک می کند، اوج لذت جنسی را تجربه کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن

1. برای جلوگیری از جابجایی و گلوله شدن ژل ها، تا دو هفته از رابطه جنسی و ورزش های سنگین پرهیز کنید.

2.  تا یک هفته از رفتن سونا خودداری کنید.

3. از دستکاری و ماساژ واژن بعد از تزریق پرهیز کنید.

4. سیگار نکشید و مایعات زیاد مصرف کنید.

5.  برای کاهش درد و تورم از کیسه یخ استفاده کنید.

سخن پایانی

برای تزریق ژل به ناحیه تناسلی و واژن می توانید به کلینیک دکتر یاسمن مددی، بهترین جراح و متخصص زنان و زیبایی مراجعه کنید و از تجربه و مهارت ایشان بهره مند شوید. این روش برای زنان و دختران بالای ۱۸ سال که دچار آتروفی و کاهش حجم ناحیه تناسلی هستند، یک روش مناسب بوده و باعث حجم دهی سریع و بدون عارضه این ناحیه می شود.

یاسمن مددی

دکتر یاسمن مددی

دکتر یاسمن مددی جراح و متخصص زنان و زایمان هستند. فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 1384 می باشند و طرح نیروی انسانی در شهرستان تالش را گذرانده اند در سال 1389 موفق به قبولی در رشته تخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی ایران شده و در سال 1393 موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از این دانشگاه بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *