آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

عمل لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی برای بانوان است که امروزه این نوع از جراحی های زیبایی مثل واژینوپلاستی، لابیاپلاستی، هودکتومی، تنگ کردن واژن و … محبوبیت زیادی پیدا کرده است. عمل لابیاپلاستی برای کوچک کردن و زیبایی لابیاهای بزرگ و یا بدفرم انجام می شود تا فرد در رابطه جنسی خود احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری داشته باشد. اما سوالی که برای بسیاری از افراد ایجاد می شود این است که آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره نیز قابل انجام است؟ در صورت انجام عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره مشکلی برای پرده بکارت ایجاد می شود یا خیر؟ در ادامه این مقاله می خواهیم به پاسخ این سوالات بپردازیم. با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی برای دختران باکره

آیا دختران می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟

یکی از سوالات رایجی که درباره عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره مطرح می شود در خصوص آسیب این عمل جراحی زیبایی به پرده بکارت می باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت که عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند و دختران مجرد می توانند با خیال راحت عمل لابیاپلاستی رشت، تهران، شیراز و در دیگر شهرها نیز انجام دهند. روش جراحی برای هر فرد با توجه به شرایط فردی می تواند متفاوت باشد. برای تعیین بهترین روش لابیاپلاستی برای دختران باکره بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

انواع روش های لابیاپلاستی

برای انجام عمل لابیاپلاستی در دختران مجرد یا خانم های متاهل روش های متعددی وجود دارد که طبق صلاحدید پزشک شما یکی از روش های زیر انتخاب می شود. انواع روش های لابیاپلاستی عبارتند از:

لابیاپلاستی با لیزر

در عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ انجام می شود. به این صورت که برش های مورد نظر برای انجام جراحی توسط لیزر با ظرافت و دقت ایجاد می شوند. برای عده ای این سوال وجود دارد که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟ از آنجایی که ناحیه تناسلی بانوان بسیار حساس می باشد انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر عوارض کمتری را به نسبت عمل لابیاپلاستی با جراحی در پی دارد. از جمله مزیت های لابیاپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر به نسبت روش های جراحی کمتر است
 • در روش لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه نیست
 • در این روش زخم و جراحت پس از انجام لیزر دیده نخواهد شد
 • درد و تورم بعد از لابیاپلاستی با لیزر به نسبت روش جراحی کمتر خواهد بود
 • روش لابیاپلاستی با لیزر از لابیاپلاستی با جراحی آسان تر است

لابیاپلاستی با جراحی

در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد که روش لابیاپلاستی با لیزر برای بیمار مناسب نیست روش لابیاپلاستی با جراحی توصیه می شود. البته بهتر است که برای انجام این جراحی سراغ بهترین جراح زیبایی زنان بروید. اگر ساکن شهر رشت هستی برای انجام لابیاپلاستی رشت ما به شما دکتر یاسمن مددی را معرفی می کنیم. انتخاب پزشک متخصص و با تجربه برای انجام این عمل جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد. پزشک جراح باید اطلاعات کامل و به روز درباره تکنیک های لابیاپلاستی، روش های بخیه زدن، انتخاب بهترین نخ برای لابیاپلاستی و … داشته باشد. از جمله مزیت های لابیاپلاستی با جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بخیه ها در لابیاپلاستی با جراحی جذبی هستند و بعد از مدتی از بین خواهند رفت
 • در روش جراحی متخصص می تواند تکنیک های مختلفی را برای نتیجه دلخواه شما انجام دهد
 • لابیاپلاستی با جراحی برای همه خانم ها مناسب است

جهت مطالعه بیشتر درباره هودکتومی رشت کلیک کنید.

لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر

برای انجام عمل لابیاپلاستی یکی از روش های آسان و کم دردسر روش لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر می باشد. عملکرد دستگاه پلاسما پلکسر به این صورت است که با جمع کردن یا به اصطلاح shrink کردن لبه های مینور باعث جمع شدن و زیبایی ناحیه تناسلی بانوان می شود. البته گفتنی است که این روش به تمامی افراد توصیه نمی شود. بانوانی که لابیاهای بزرگ و گوشتی و یا لابیاهای نامتقارن دارند استفاده از این روش برای آنها مناسب نیست. از جمله مزیت های روش لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر یک روش غیرتهاجمی است
 • نیازی به بخیه ندارد
 • در طی 3 الی 5 جلسه نتیجه حاصل می شود
 • انجام مراحل لابیاپلاستی به صورت سرپایی و بدون نیاز به جراحی می باشد

مزایای جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره

از زمانی که دختران دوران بلوغ را پشت سر می گذارند انجام این عمل زیبایی امکان پذیر می باشد. برای هرکدام از دختر خانم ها این سن می تواند متفاوت باشد. انجام عمل لابیاپلاستی پس از دوران بلوغ دارای مزیت هایی می باشد که در ادامه از جمله مزایای جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره را نام می بریم:

 • در آینده فرم لابیاها بهتر خواهند بود
 • آثار جراحی به مرور زمان از بین می روند
 • نتیجه عمل لابیاپلاستی ماندگار است
 • احتمال بازگشت لابیاها به فرم قبلی وجود نخواهد داشت
 • بارداری و زایمان راحت تری خواهند داشت

مراقبت های لازم بعد از جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره

 • بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی به مدت 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید
 • 7 الی 10 روز بعد از جراحی ناحیه تناسلی را با آب خنک و شامپو بچه شستشو دهید
 • از پوشین لباس های تنگ پرهیز کنید
 • از توالت فرنگی استفاده کنید
 • به مدت 40 روز ورزش و فعالیت سنگین انجام ندهید
 • بهتر است به مدت یک هفته از آنتی بیوتیک استفاده کنید
 • استفاده از پمادهای ترمیم کننده و نرم کننده ناحیه تناسلی کمک کننده هستند

چه سنی برای عمل لابیاپلاستی در دختران مناسب است؟

همانطور که پیش تر گفتیم بهترین زمان برای عمل لابیاپلاستی در دختران باکره زمانی است که دختران به سن بلوغ رسیده باشند و به عقیده پزشکان سن مناسب برای لابیاپلاستی از 16 سالگی به بعد می باشد. اما بهتر است هرچه سریع تر برای انجام این عمل اقدام شود چرا که به مرور زمان فرم لابیاها بزرگ تر می شود و دچار افتادگی و شل شدگی خواهند شد که مشکلاتی را در رابطه جنسی و یا فعالیت های ورزشی و ادرار کردن و … ایجاد خواهد کرد.

آیا لابیاپلاستی در دختران موجب آسیب دیدگی بکارت می شود؟

یکی از بزرگترین دغدغه ها و نگرانی های دختران مجرد برای انجام عمل لابیاپلاستی این است که آیا لابیاپلاستی باعث از بین رفتن پرده بکارت می شود؟ در پاسخ باید گفت که انجام عمل لابیاپلاستی بر روی لابیا مینور انجام می شود و این عمل هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد. پرده بکارت در نواحی داخلی دستگاه تناسلی قرار دارد در حالی که لابیاها در قسمت های بیرونی دستگاه تناسلی قرار دارند و این دو هیچ ارتباطی به یکدیگر نخواهند داشت.

لابیاپلاستی برای دختران باکره

آیا دخترانی که عمل لابیاپلاستی کرده اند می توانند در آینده به روش طبیعی زایمان کنند؟

زایمان طبیعی بعد از عمل لابیاپلاستی بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است. به مدت 6 ماه بعد از انجام عمل لابیاپلاستی زخم ها از بین خواهند رفت و نشانه ای از اسکار باقی نخواهد ماند. جالب است بدانید که افرادی که عمل لابیاپلاستی انجام می دهند زایمان طبیعی راحت تری خواهند داشت.

آیا لابیاپلاستی در دختران باکره می تواند در آینده موجب بروز اختلالات جنسی شود؟

برای آنکه بعد از انجام عمل لابیاپلاستی اختلالات جنسی و مشکلات رابطه جنسی ایجاد نشود باید به بهترین دکتر جراحی زنان و زایمان در رشت یا هر کدام از دیگر استان ها مراجعه کنید. در صورتی که حین برش لابیاها آسیبی به کلیتوریس وارد شود امکان دارد که لذت کمتری در رابطه جنسی احساس شود. برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می شود در انتخاب جراح زیبایی زنان تحقیقات و دقت کافی را داشته باشید.

سوالات متداول لابیاپلاستی برای دختران مجرد

یاسمن مددی

دکتر یاسمن مددی

دکتر یاسمن مددی جراح و متخصص زنان و زایمان هستند. فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 1384 می باشند و طرح نیروی انسانی در شهرستان تالش را گذرانده اند در سال 1389 موفق به قبولی در رشته تخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی ایران شده و در سال 1393 موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از این دانشگاه بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *