تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در چیست؟

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در کیفیت رابطه جنسی تنگ بودن واژن است. بنابراین بسیاری از خانم ها به دنبال روش های تنگ کردن واژن و عمل زیبایی واژن هستند. عمل های جراحی زیبایی واژن شامل واژینوپلاستی، پرینورافی، لابیاپلاستی و … امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. بنابراین می خواهیم در این مقاله بیشتر به تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی بپردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی

عمل تنگ کردن واژن چیست و چگونه انجام می شود؟

با افزایش سن و داشتن زایمان های طبیعی متعدد گشادی واژن اتفاق می افتد که موضوع خوشایندی برای خانم ها نیست. تنگ کردن واژن تاثیر زیادی بر کیفیت رابطه جنسی دارد و یکی از دغدغه های خانم ها در سنین بالا می باشد. علاوه بر زایمان طبیعی متعدد عوامل دیگری مثل یبوست، ورزش های سنگین، ژنتیک، افزایش سن و … ممکن است باعث گشادی واژن شوند. انجام عمل پرینورافی و واژینوپلاستی برای تنگ کردن واژن راهکار مناسبی می باشد. برای انجام پرینورافی رشت و واژینوپلاستی رشت دکتر یاسمن مددی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در رشت آماده خدمت رسانی به متقاضیان جراحی های زیبایی در ناحیه تناسلی می باشند. اما شاید برای عده ای این سوال ایجاد شود که تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در چیست؟ در ادامه به پاسخ این پرسش می پردازیم.

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در چیست؟

دو عمل جراحی پرینورافی و واژینوپلاستی به منظور تنگ کردن واژن و رفع شلی و گشادی واژن انجام می شوند. اما تفاوت هایی نیز در روند مراحل عمل وجود دارد. تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی عبارتند از:

ناحیه جراحی

انجام عمل واژینوپلاستی در ناحیه داخلی واژن انجام می شود و تنگ کردن واژن از ناحیه دیواره های کانال واژن اتفاق می افتد. در حالی که عمل پرینورافی با تنگ کردن ورودی واژن که به آن پرینه گفته می شود و در دو سانت ابتدایی ورودی واژن وجود دارد، اتفاق می افتد.

نحوه جراحی

نحوه جراحی واژینوپلاستی به این صورت است که عضلات داخلی کانال واژن به هم نزدیک شده و بخیه زده می شوند اما در عمل پرینورافی واژن فاصله بین مقعد و دهانه واژن به حالت استاندارد نزدیک می شود.

نتیجه عمل جراحی

عمل واژینوپلاستی به گونه ای انجام می شود که کانال واژن تا حد زیادی تنگ می شود اما این عمل به شکلی انجام می شود که رابطه جنسی بعد از واژینوپلاستی دردناک و آزاردهنده نباشد. در حالی که عمل پرینورافی به جهت تنگ کردن دهانه ورودی و مدخل واژن می باشد.

وضعیت نهایی بیمار

عموما عمل واژینوپلاستی برای خانم هایی توصیه می شود که قصد بارداری مجدد ندارند و یا عضلات واژن آنها آسیب دیده است. در صورتی که عمل پرینورافی به خانم هایی توصیه می شود که تنها دهانه واژن دچار شل شدگی و افتادگی شده است و می خواهند در آینده بارداری را نیز تجربه کنند. البته گفتنی است برخی افراد تمایل دارند هر دو عمل پرینورافی و واژینوپلاستی را به طور همزمان داشته باشند که برای انجام این عمل مشورت و صلاحدید پزشک نیاز است.

سوالات متداول تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی

یاسمن مددی

دکتر یاسمن مددی

دکتر یاسمن مددی جراح و متخصص زنان و زایمان هستند. فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 1384 می باشند و طرح نیروی انسانی در شهرستان تالش را گذرانده اند در سال 1389 موفق به قبولی در رشته تخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی ایران شده و در سال 1393 موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از این دانشگاه بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *